Dębowiec: Wakacyjny czas modlitwy i radości

Wpisany przez Natalia Janowiec

Pod hasłem WYZWANIE w Dębowcu trwa 32. Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych. Do polskiego La Salette przybyło ponad tysiąc młodych ludzi, którzy wakacyjny czas radości zapragnęli spędzić z Bogiem i Jego Matką Maryją.

Dębowiec to szczególne miejsce refleksji, modlitwy, muzyki i radości. Jak podkreślają Misjonarze Saletyni to dla młodych możliwość spotkania się we wspólnocie, by umocnić swoją wiarę, znaleźć odpowiedź na trudne pytania i problemy, odkryć swoje życiowe powołanie i poznać nowych Przyjaciół Jezusa i Maryi i naładować swoje duchowe akumulatory.

W programie są m.in. konferencje zaproszonych gości, koncerty zespołów z najwyższej chrześcijańskiej półki, grających muzykę z tzw. „przekazem”, są także spotkania w grupach, gdzie młodzi dzielą się swoim doświadczeniem życiowym oraz marzeniami. Codziennie przeżywana Eucharystia stanowi serce każdego dnia. Ważnym momentem MSSM jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, wpisanego mocno w charyzmat saletyński.

Spotkanie potrwa do piątku, a zakończy je uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. Grzegorza Zembronia MS, prowincjała polskiej prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów.

Zdjęcia – Natalia Janowiec