Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XVI Niedzielę Zwykłą, 21 lipca 2019 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – 16. NIEDZIELA ZWYKŁA, 21.07.2019 r.

W dniach 21 – 28 lipca 2019 obchodzimy 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Z tej okazji organizowana jest Akcja św. Krzysztofa – „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”. Zebrane środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów.

Kustosz Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Pana Jezusa Przemienionego. Będą się one odbywać w dniach od 1 do 6 sierpnia. Centralna uroczystość odpustowa będzie miała miejsce w niedzielę, 4 sierpnia o godz. 11.00 pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby.

W ramach uroczystości odpustowych w Cmolasie w niedzielę, 4 sierpnia o godz. 20, w kościele sanktuaryjnym odbędzie się koncert organowo-kameralny, na który serdecznie zapraszamy.

Kongregacje katechetyczne odbędą się w piątek, 30 sierpnia, w Rzeszowie oraz w sobotę, 31 sierpnia, w Jaśle. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie. Skierowania do szkół dla katechetów będą do odbioru w dniach 29-31 lipca br. Przypominam, że Wydział Katechetyczny jest nieczynny do 26 lipca.