Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XVII Niedzielę Zwykłą, 28 lipca 2019 roku

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

KOMUNIKATY KURII – 17. NIEDZIELA ZWYKŁA, 28.07.2019 r.

Zbliża się sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń historycznych. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.

W niedzielę, 4 sierpnia, wyruszy 42. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 6:30 przed kościołem farnym. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie relacjonowało przebieg pielgrzymki w relacjach o godz.: 7:40, 12:30, 15:30 i 20:00, zaś o godz. 20:30 będzie transmisja nabożeństwa różańcowego i Apelu z kościoła Św. Krzyża w Rzeszowie. Na stronie internetowej radia VIA (radiovia.com.pl) będzie można w specjalnej zakładce znaleźć zdjęcia z trasy pielgrzymki oraz relacje antenowe.

Kustosz Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Pana Jezusa Przemienionego. Będą się one odbywać w dniach od 1 do 6 sierpnia. Centralna uroczystość odpustowa będzie miała miejsce w niedzielę, 4 sierpnia o godz. 11.00 pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby.
W ramach uroczystości odpustowych w Cmolasie w niedzielę, 4 sierpnia o godz. 20, w kościele sanktuaryjnym odbędzie się koncert organowo-kameralny, na który serdecznie zapraszamy.