Tarnowiec: Pielgrzymka Pokutna za grzechy przeciw życiu

Wpisany przez Natalia Janowiec

W Tarnowcu, po raz 19, odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Pokutna Za Grzechy Przeciw Życiu.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył biskup Edward Białogłowski. W homilii wiele miejsca poświęcił sercu, miejscu w którym dokonują się wybory.

– Zgromadziliśmy się dziś u stóp Matki Bożej Zawierzenia, aby popatrzyć w nasze serca i zapytać dla kogo ono bije – czy dla Boga i człowieka, czy jest zagubione w gąszczu propagandy ideologicznej współczesnych czasów – mówił biskup Białogłowski.

Przed Eucharystią, pielgrzymi odbyli drogę krzyżową a po Mszy, odbył się wykład Duszpasterza Rodzin Diecezji Rzeszowskiej, ks. Jana Kobaka. Pielgrzymkę zakończyła wspólna AGAPA oraz koronka do Bożego Miłosierdzia na Kalwarii Trzeciego Tysiąclecia przy Pomniku Nienarodzonych.

Tekst i zdjęcia – Radio VIA