Zaproszenie na odpust w sanktuarium i parafii Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

W MOCY BOŻEGO DUCHA

Czcigodni Kapłani!
Czcigodne Siostry Zakonne!
Drodzy Pątnicy i Parafianie!

Tegoroczne uroczystości odpustowe w sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie w oczywisty sposób nawiązują do tego, co na cmolaskim Taborze przeżywaliśmy podczas odpustu w tamtym roku. Wówczas szczególnej refleksji poddane były nam słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, nawiązujące do Dziejów Apostolskich (Dz 2, 4), a w dalszej kolejności do programu duszpasterskiego Konferencji Episkopatu Polski.

W tym roku to napełnienie Duchem Świętym, tę Jego obecność w nas pragniemy jeszcze bardziej odczuć i – jeśli będzie taka wola Boża – umocnić ją w nas. W dniach odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego przyświecać nam będą więc słowa „W mocy Bożego Ducha”.

Uroczystości odpustowe rozpoczną się, w czwartek, 1 sierpnia o godz. 18 uroczystą Mszę św. dziękczynną za kapłanów przeżywających 50 i 25 lat kapłaństwa oraz we intencji nowych powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego. Mszę św. poprzedzi nowenna do Przemieniania Pańskiego. Wieczorem, o godz. 23 nabożeństwo Drogi Krzyżowej na placu sanktuaryjnym (ze świecami).

W piątek, 2 sierpnia o godz. 11 bp Kazimierz Górny – pierwszy Biskup rzeszowski – przewodniczyć będzie uroczystej Mszy św. dla chorych i cierpiących, z modlitwą o uzdrowienie. O godz. 18 na cmentarzu parafialnym – Msza św. za zmarłych.

Na sobotę, 3 sierpnia, godz. 11, na uroczystą Sumę odpustową szczególnie zapraszane są małżeństwa przeżywające srebrne i złote jubileusze, oraz ich dzieci i rodziny. Celebracji będzie przewodniczyć abp Henryk Nowacki.

W niedzielę, 4 sierpnia o godz. 11, czyli podczas uroczystości centralnej, Suma odpustowa w intencji parafian, pielgrzymów, samorządowców, rolników i ludzi pracy sprawowana będzie pod przewodnictwem bp. Jan Wątroby – Ordynariusza rzeszowskiego.

Na godz. 20.00 zapraszam na koncert organowo-kameralny, który zakończy się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

W poniedziałek, 5 sierpnia, godz. 11, Sumie odpustowej w intencji pielgrzymów i parafian przewodniczyć będzie ks. inf. Wiesław Szurek.
W ostatnim dniu odpusty, w samą uroczystość Przemieniania Pańskiego, 6 sierpnia, Mszy św. o godz. 11 przewodniczyć będzie bp Edward Białogłowski.

We wszystkie dni odpustu do dyspozycji wiernych będą księża w konfesjonałach. To wyjątkowa okazja, by poprzez sakrament Pokuty, a potem Komunię Świętą doświadczyć mocy Bożego Ducha, dotknąć tajemnicy Przemienienia Pańskiego i usłyszeć słowa samego Boga: „To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie!”.

Ks. Michał Bator – proboszcz parafii
pw. Przemienienia Pańskiego