Jasło: Kongregacja katechetyczna

Wpisany przez Natalia Janowiec

31 sierpnia 2019 roku w Auli przy kościele Farnym w Jaśle, odbyła się kongregacja katechetyczna dla księży z południowej części diecezji rzeszowskiej.

W kongregacji uczestniczyli: biskup rzeszowski Jan Wątroba, biskup Wojciech Osial – biskup pomocniczy diecezji łowieckiej, ks. Piotr Steczkowski – kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, ks. Marek Winiarski – dyrektor Wydziału Katechetycznego, ks. Jan Kobak – duszpasterz diecezjalny rodzin.

W czasie kongregacji duchowni wysłuchali wykładu biskupa Wojciecha Osiala pt. Wybrane trudności w katechezie dzieci i młodzieży – próba poszukiwania ich rozwiązań. Kapłani zapoznali się także z poszczególnymi komunikatami pracy katechetycznej i duszpasterskiej na rok 2019/2020.

Zdjęcia – Natalia Janowiec