Musicie być mocni! Do Częstochowy 3 dni

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Na pielgrzymce czas liczy się inaczej. Czasem nie wiemy nawet jaki to dzień czy poniedziałek czy wtorek… Przewodnik przypomina nam jednak, że jutro niedziela i że to szczególny dzień. Bo nawet na pielgrzymce niedziela jest dniem świątecznym i szczególnym. Na pielgrzymce czas płynie inaczej. Każdy zna plan dnia, nie różnią się zbytnio od siebie. Dzień upływa nam od pobudki do noclegu. Wiemy, że rankiem trzeba poderwać się do marszu a wieczorem wcześnie iść spać. Pielgrzymi dzień trwa od wschodu aż do zachodu słońca. Każda grupa wypełnia swoje dyżury, muzyczni śpiewają, porządkowi kierują ruchem i dbają o nasze bezpieczeństwo a kapłani głoszą nam Słowo, konferencję i duchowo prowadzą nas po pielgrzymkowych dniach.
Dziś modlimy się szczególnie za prześladowanych chrześcijan a postacią dnia jest ks. Franciszek Suchowolec. To kapelan białostockiej Solidarności. Był on także przyjacielem ks. Jerzego Popiełuszki i jednym z pierwszych kapłanów mówiących o jego męczeństwie.

Magdalena Maraj
grupa św. Andrzeja Boboli