Musicie być mocni! Do Częstochowy 9 dni

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

Musicie być mocni!
Do Częstochowy 9 dni

Są takie szczególne dni w roku kiedy oczy wszystkich zwrócone są na Jasną Górę. W naszej diecezji to dziesięć dni od 4 do 13 sierpnia, gdy starsi i młodsi pielgrzymują do Matki, Pani Jasnogórskiej. 40 lat temu, dziś już święty Jan Paweł II, pielgrzymował po naszej Ojczyźnie. Zostawił nam wiele słów, jedne z tych zdań Papieża stanowią hasło, myśl przewodnią 42 Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Więc ruszamy!

Pierwszy dzień to zawsze dzień pełen emocji, bo nieważne który raz się wyrusza w drogę, zawsze pierwszy dzień jest po prostu pierwszy. Nie ma dwóch tych samych pielgrzymek, każda jest inna. Inne myśli, inni ludzie, inna pogoda, wszystko jest inne.

Dzień pierwszy rozpoczyna uroczysta Msza Święta na placu przy kościele farnym w Rzeszowie – i tak też dziś się stało. Pod przewodnictwem Biskupa naszej diecezji uczestniczyliśmy w Mszy Świętej rozpoczynającej naszą wędrówkę.

Każdy dzień ma inną intencję, inną postać dnia. Chcemy by także nasi czytelnicy, pielgrzymi duchowi brali udział w naszym pielgrzymowaniu.
Dziś intencją dnia jest prośba o Boże błogosławieństwo dla pielgrzymów i spotkanych ludzi. Patronem dnia jest patron grupy. Przypomnijmy, że w nasza pielgrzymka dzieli się na 13 grup, którym patronują: św. Jan z Dukli, św. Brat Albert, św. Kazimierz, św. Barbara, św. Jadwiga, św. Andrzej Bobola, św. Wojciech, św. Urszula, bł. Karolina, św. Maksymilian, św. Józef Sebastian, św. Kinga, św. Stanisław oraz św. Jan Balicki, który jest patronem 14 pielgrzymkowej grupy, którą stanowią wszyscy duchowi pielgrzymi, chorzy i cierpiący.

Magdalena Maraj
grupa św. Andrzeja Boboli