Musicie być mocni! Jutro Częstochowa!

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

To już praktycznie końcówka. Dziś szczególny dzień. A w nim nabożeństwo zwane „przeprośką” po co taki dzień? Po to by do Częstochowy wejść z czystym sercem, by między nami nie było żadnych niedomówień, żadnych złych emocji i relacji. Po południu zgromadziliśmy się na nabożeństwie przebłagalnym by popatrzeć na brata i siostrę i zapomnieć wszystko co zdarzyło się złego czy niepotrzebnego podczas tych rekolekcji. Dzisiejsze nabożeństwo przebłagalne przygotowała dla nas grupa św. Józefa Sebastiana.

W dniu dzisiejszym modlimy się o łaskę nawrócenia i umiejętność przebaczania. Postacią dnia jest ks. Władysław Gurgacz. Ks. Gurgacz sprawował moralną opiekę na konspiratorami, odprawiał Msze Święte, spowiadał, objaśniał Ewangelię, prowadził wykłady z etyki, teologii, filozofii, historii, a nawet matematyki. Przede wszystkim jednak dbał o to, by w działacze PPAN kierowali się etyką chrześcijańską. W 1949 roku został zabity tzw. strzałem katyńskim, w tył głowy – był to wyrok komunistycznego trybunału.

Magdalena Maraj
grupa św. Andrzeja Boboli