Zaproszenie: Wprowadzenie obrazu NMP Królowej Świata do barokowego kościoła w Lipinkach

Wpisany przez ks. Tomasz Gałuszka

W czwartek 22 sierpnia 2019 roku we Wspomnienie NMP Królowej Abp Andrzej Dzięga – Metropolita Szczecińsko-Kamieński w obecności Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby wprowadzi do starego kościoła w Lipinkach uroczyście ofiarowany przez Niego Obraz Matki Bożej Królowej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 17.00.

Obraz jest darem dla lipińskiego Sanktuarium. Na oficjalnej stronie parafii w Lipinkach czytamy: „Dopełnieniem tajemnicy Wniebowzięcia jest Matka Boża Królowa i dzięki Łaskami Słynącej Figurze MB oraz obrazowi MB Królowej będziemy mogli w pełni czcić Matkę Bożą, nawiązując tym samym do tradycji odpustów lipińskich, które do początków lat 70. trwały od 15 do 22 sierpnia”.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:
17.00 – Pieśni patriotyczne w wykonaniu Orkiestry Dętej z Osobnicy
17.30 – Różaniec z Orkiestrą – ołtarz polowy
18.00 – Uroczyste przeniesienie obrazu z Ośrodka rekolekcyjnego do kościoła
– Msza św. pod przewodnictwem JE Bpa Jana Wątroby – ordynariusza diecezji rzeszowskiej z homilią JE Abpa Andrzeja Dzięgi – metropolity archidiecezji szczecińsko – kamieńskiej, który jest ofiarodawcą obrazu
19.30 – Tańce Lednickie – Siostra Karina z tancerzami lednickimi oraz z młodzieżą KSM Lipinki
20.30 – Biesiada rodzinna – poprowadzi zespół „Dzikie wino”

Podczas uroczystości na placu ośrodka rekolekcyjnego atrakcje dla dzieci.