Bp Zając: Bądźmy otwarci na Bożą prawdę

Wpisany przez Natalia Janowiec

Dębowiec. „Bądźmy otwarci na Bożą prawdę. Ból i cierpienie to części Bożych planów wobec każdego z nas. Planów, kierujących nasze życie ku zbawieniu” – mówił w homilii do chorych i cierpiących biskup Jan Zając.

W sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu rozpoczęły się uroczystości odpustowe ku czci Pięknej Pani z La Salette. Mszy świętej w intencji chorych i cierpiących przewodniczył biskup Jan Zając, biskup pomocniczy senior archidiecezji krakowskiej.

W homilii biskup Zając mówił m.in. o istocie ludzkiego cierpienia. Hierarcha podkreślił, że w cierpieniu człowiek odnajduje prawdziwą łączność z Jezusem Chrystusem i Jego Matką Maryją. W tej relacji postrzegana zostaje również miłość, która w sposób szczególny została wpisana w tajemnicę Krzyża Świętego.

Biskup zachęcał do jak najczęstszego oddawania się modlitwie. Jak mówił „dzięki modlitwie człowiek odnajduje w swym cierpieniu pokój wewnętrzny, a nawet duchową radość”. Hierarcha zapewniał, iż ból i cierpienie to przede wszystkim części Bożych planów, które ukierunkowują człowieka ku zabawieniu.

Na zakończenie Mszy świętej, odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, a chorym i cierpiącym udzielono błogosławieństwa lurdzkiego.

Sanktuarium w Dębowcu słynie jako miejsce uzdrowień duchowych i fizycznych. Piękna Pani z La Salette czczona jest w tym miejscu jako Uzdrowienie Chorych. Cierpiący znajdują w Niej pocieszenie i siłę, grzesznicy ratunek, a samotni i opuszczeni miłość oraz nadzieję.

Zdjęcia – Natalia Janowiec