Inauguracja roku pracy diecezjalnego duszpasterstwa rodzin

28 września 2019 r. w Domu Diecezjalnym „Tabor” w Rzeszowie odbyła się inauguracja roku pracy diecezjalnego duszpasterstwa rodzin. W inauguracji uczestniczył bp Edward Białogłowski.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Białogłowskiego. Eucharystię koncelebrował ks. Jan Kobak, diecezjalny duszpasterz rodzin, ks. Grzegorz Kałdowski MSF, proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Rzeszowie i ks. Daniel Drozd, dyrektor Domu Diecezjalnego „Tabor”.

W homilii bp Białogłowski mówił o próbie systemowego niszczenia rodziny w dzisiejszym świecie. Zarysował wyzwania stojące przed duszpasterstwem rodzin w naszej diecezji. Szczególną uwagę zwrócił na misję mężczyzny – ojca i opiekuna rodziny, także w duszpasterstwie. Nawiązując do czytania z Księgi proroka Aggeusza bp Białogłowski mówił o potrzebie współpracy z łaską Bożą w budowaniu i odbudowywaniu roli rodziny w świecie.

Po Mszy św. miało miejsce wręczenie dyplomów ukończenia diecezjalnego studium życia rodzinnego oraz dyplomów nauczyciela naturalnego planowania rodziny.

Po przerwie zebrani wysłuchali wykładu ks. Grzegorza Kałdowskiego MSF pt. „Duszpasterstwo rodzin w parafii” oraz wykładu diecezjalnej doradczyni rodzin Barbary Wiater pt. „RODO w poradni rodzinnej”. Spotkanie było okazją do podziękowania pani Barbarze Wiater za 15 letnią pracę jako diecezjalna doradczyni rodzin. (dr)

Zdjęcia: Duszpasterstwo rodzin diecezji rzeszowskiej