„Koronka na ulicach miast świata” w diecezji rzeszowskiej

W Rzeszowie na placu Biskupów Janów z Rzeszowa i przy krzyżu misyjnym obok kościoła Matki Bożej Śnieżnej na osiedlu Budziwój o 15.00 odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach inicjatywy „Koronka na ulicach miast świata”. W diecezji rzeszowskiej taka modlitwa odbyła się w siedmiu miejscowościach.

„Koronka na ulicach miast” to inicjatywa grupy modlitewnej „Iskra Miłosierdzia Bożego” działającej przy kościele jezuitów w Łodzi. Odbywa się od 2008 roku, 28 września, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki. Tego dnia Koronka do Bożego Miłosierdzia odmawiana jest na ulicach setek miast na całym świecie, a także w wielu innych miejscach publicznych, gdzie spotykają się często przypadkowi ludzie, by wspólnie się modlić.

W diecezji rzeszowskiej udział w „Koronce na ulicach miast świata” zgłoszono w Brzostku, Hermanowej, Jaśle, Kolbuszowej, Nowy Żmigrodzie, Racławówce i Rzeszowie. Modlitwę na placu Biskupów Janów z Rzeszowa prowadzili: ks. Kamil Sowa, wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie i ks. Robert Śliwa, wikariusz parafii farnej w Rzeszowie.

Lista zgłoszonych miejscowości z wykazem ulic, na których była odmawiana Koronka w Polsce, a także poza granicami kraju, jest opublikowana na stronie www.iskra.jezuici.pl. (tn)

Zdjęcia: T. Nowak