Newsy

Zaproszenie. Konferencja z okazji IX Tygodnia Wychowania

 

27 września 2019 r. w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbędzie się konferencja z okazji IX Tygodnia Wychowania pt. „W rodzinie i szkole kochamy każde dziecko. Wsparcie, które dodaje skrzydeł…”. Konferencja rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Ojców Bernardynów w Rzeszowie o godz. 8.00 (szczegółowy program na plakacie). Poniżej prezentujemy treść zaproszenia autorstwa organizatorów konferencji.

Tydzień Wychowania, to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Tydzień obchodzony jest każdego roku we wrześniu. Aktualnie obchodzimy IX Tydzień Wychowania.

Inicjatywa to wyraz troski o dobro dzieci i młodzieży; to forma zwrócenia uwagi na pilną potrzebę integralnej formacji ucznia-wychowanka. Wszyscy zastanawiamy się jak skutecznie wychowywać, przekazywać najlepsze wzorce i życiowe ideały. Niekiedy otwarcie szukamy wsparcia, licząc na fachową pomoc, inspirację lub dobrą radę. Zależy nam na skuteczności, bo wychowawczych trosk współcześnie nie brakuje.

Jedną z inicjatyw podejmowanych na rzecz wychowawczej współpracy rodziny i szkoły, jest cykliczna konferencja organizowana z okazji IX Tygodnia Wychowania w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie pod hasłem: „W rodzinie i szkole kochamy każde dziecko. Wsparcie, które dodaje skrzydeł…”. Jej celem jest wsparcie działań wychowawczych, które służą młodzieży, rodzinom i szkołom z terenu Województwa Podkarpackiego.

Konferencja wpisuje się w cykl inicjatyw o randze ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej.

Organizatorzy

 

Zdjęcia: T. Nowak