54 nowych animatorów LSO

4 października 2019 r. w kościele w Zaczerniu bp Jan Wątroba pobłogosławił 54 kandydatów na animatorów Liturgicznej Służby Ołtarza. Poniżej prezentujemy relację Bartka Dziedzica, animatora LSO.

Dni skupienia łączące uroczystość błogosławieństwa animatorskiego prowadzone przez ks. Tomasza Blicharza rozpoczęły się w piątek, 4 października o godz. 18 w Zaczerniu. W konferencji ks. Blicharz uświadomił nam jak bardzo ważne jest błogosławieństwo i jaką odpowiedzialnością jest przyjęcie krzyża animatorskiego. Później adorowaliśmy Najświętszy Sakrament i mogliśmy przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, aby o godz. 22 wziąć udział w Eucharystii.

Sobotni poranek rozpoczęliśmy rozważaniem słowa Bożego. Był to fragment Ewangelii o ,,Kazaniu na Górze. Później kolejny raz mogliśmy prosić naszego Mistrza o to, by dzięki jego łasce mogły się rozwiać wszystkie nasze lęki. Następnie mieliśmy dłuższą chwilę, aby się przygotować do Mszy św.

Eucharystii w kościele parafialnym w Zaczerniu przewodniczył bp Jan Wątroba. Podczas Mszy św. bp Wątroba pobłogosławił 54 kandydatów oraz wręczył nam krzyże – zewnętrzny znak tego błogosławieństwa. Pod koniec Eucharystii podziękowaliśmy biskupowi Janowi za modlitwę nad nami i słowo skierowane do nas. Słowa podziękowania skierowaliśmy również do ks. Piotra Szczupaka, proboszcza w Zaczerniu, za prowadzenie nas na początku formacji oraz za życzliwe przyjmowanie w Zaczerniu. Szczególne słowa wdzięczności złożyliśmy na ręce ks. Tomasza Blicharza za półtoraroczne przygotowanie nas do tej posługi. Wdzięczni byliśmy również ks. Dominikowi Leniartowi, obecnemu diecezjalnemu moderatorowi LSO za zorganizowanie dla nas uroczystości błogosławieństwa.

O godz. 16.30 wysłuchaliśmy kolejnej konferencji, po której odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczorem uczestniczyliśmy w spotkaniu z ks. Dominikiem Leniartem, moderatorem LSO i jego zastępcą – ks. Michałem Piętką. Tematem spotkania był roczny plan pracy LSO oraz sprawy ogólne.

Nasze dni skupienia zakończyliśmy niedzielną Eucharystią. Na kazaniu ks. Tomasz Blicharz wyjaśniał nam symbolikę krzyża animatorskiego. Mszę św. ks. Tomasz zakończył słowami: ,,Chłopaki, przeżywajcie życie blisko Boga. Po tych słowach i rozesłaniu zakończyła się Eucharystia, a my szczęśliwi rozjechaliśmy się do naszych parafii. Dziękujemy wszystkim za wsparcie modlitewne, które naprawdę było nam potrzebne podczas tych rekolekcji.

Bartek Dziedzic

Zdjęcia: LSO