Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Budowlanych

Wpisany przez Natalia Janowiec

Jasło. „Szkoła to przede wszystkim ludzie, uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Dziś dziękujemy za ich trud i poświęcenie. Dziękujemy również za wyjątkowy dar powstania wielkiej, szkolnej rodziny” –  mówił w homilii biskup rzeszowski Jan Wątroba, który 12 października 2019 roku przewodniczył uroczystej Mszy świętej w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaśle z racji jubileuszu 50-lecia istnienia i działalności Zespołu Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego.

Jubileuszową Mszę świętą koncelebrowali: ks. Zbigniew Irzyk – proboszcz parafii Farnej, dziekan dekanatu Jasło-Wschód, ks. Tadeusz Gąsiorowski – proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle oraz księża katecheci: ks. Daniel Sączawa – wikariusz parafii Farnej i ks. Marcin Dudek – wikariusz parafii Jasło – Żółków.

W homilii biskup Wątroba mówił m.in. o symbolice i znaczeniu „wdzięczności”. Za najpiękniejszą formę jej wyrażania uznał Eucharystię – dziękczynienie składane Bogu za wszystkie Jego dobrodziejstwa i łaski. Biskup zwrócił uwagę, że jubileusz to wyjątkowy czas wspomnień i podsumowań. Czas radości i szczęścia, który zostaje odkryty przed człowiekiem w Piśmie Świętym i Bożym błogosławieństwie.

Z okazji jubileuszu, na ręce dyrekcji oraz pracowników szkoły, ordynariusz rzeszowski złożył serdeczne życzenia i gratulacje.

Po Mszy świętej wszyscy zebrani udali się do Jasielskiego Domu Kultury i budynku szkoły, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

Zdjęcia: N. Janowiec