Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XXXI Niedzielę Zwykłą, 3 listopada 2019 roku

Wpisany przez Natalia Janowiec

KOMUNIKATY KURII – 31. NIEDZIELA ZWYKŁA, 03.11.2019 r.

1. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie informuje, że tegoroczny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym przypadający na 10 listopada będzie poświęcony sytuacji chrześcijan w Sudanie Południowym.

 

2. Wypominki szkolne dla szkół Rzeszowa i okolicy odbędą się 7 listopada br. (czwartek) o godz. 12.00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie. Eucharystii będzie przewodniczył biskup Edward Białogłowski. Księża proszeni są o zabranie ze sobą alby i fioletowej stuły.

 

3. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na “Taize” Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu. Wyjazd w sobotę 28 grudnia 2019 powrót w  środę 1 stycznia 2020. Jest to ekumeniczne spotkanie modlitewne, połączone ze zwiedzaniem Wrocławia. Cena 240zł + koszt przejazdu (ok 130 zł). Zapisy i szczegółowe informacje na plakatach oraz stronie zButa.rzeszow.pl

 

4. KSM zaprasza na:
– START w KSMie: weekendowe rekolekcje wprowadzające w charyzmat działalności Stowarzyszenia, dla młodzieży od 14 roku życia.
– Rekolekcje przed Przyrzeczeniem dla młodzieży mającej 16 lat lub więcej, uczęszczających na spotkania przynajmniej 1 rok.

 

5. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza ministrantów, lektorów i animatorów na Mistrzostwa LSO w tenisie stołowym. Zawody odbędą się w sobotę 23 listopada o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie. Zgłoszenia do 20 listopada u ks. Dominika Leniarta tel. 697-333-539 lub domileni@gmail.com.

 

6. Ogólnopolskie Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na rekolekcje, spotkanie formacyjno – szkoleniowe dla księży kapelanów Szpitali i Domów Pomocy Społecznej.  Rekolekcje odbędą się  w Częstochowie, w dniach od  4  do  7  listopada 2019  roku. Pierwsza konferencja rozpocznie się 04.11.2019  r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej w Domu Pielgrzyma Jana Pawła II w Częstochowie. Szczegóły są umieszczone na stronie internetowej: http://dsz.rzeszow.pl. Do udziału w tych rekolekcjach bardzo serdecznie zapraszamy księży kapelanów, posługujących w diecezji rzeszowskiej w szpitalach i domach opieki społecznej.

 

7. Ośrodek Formacji Liturgicznej w Zawichoście zaprasza na rekolekcje kapłańskie w dniach 19-22 listopada br. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Porosło. Tematyka rekolekcji będzie się koncentrować wokół tematyki kapłańskiej ars celebrandi. Zgłoszenia i szczegóły na stronie: www.zawichost.jadwizanki.pl oraz pod nr tel. +48 722 295 257