Wizytacja kanoniczna w Mrowli

Wpisany przez Natalia Janowiec

Mrowla. W dniach 20-21 października 2019 roku parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty w Mrowli przeżywała wizytację kanoniczną, którą przeprowadził biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Przed Mszą św. o godz. 7.00 nastąpiło przywitanie biskupa przez proboszcza parafii – ks. Ryszarda Tokarza wraz z asystą liturgiczną.  Po przyjściu do ołtarza, proboszcz parafii odmówił modlitwę w intencji biskupa i przedstawił sprawozdanie z ostatnich pięciu lat działalności parafii.

Po Mszy świętej ordynariusz rzeszowski spotkał się z przedstawicielami grup parafialnych: Radą Parafialną, Caritas, Akcją Katolicką, Różami Żywego Różańca, dziećmi i młodzieżą. O godz. 15.00 biskup Wątroba przewodniczył uroczystej Mszy świętej sprawowanej w intencji pracowników służby zdrowia.

W drugim dniu wizytacji biskup odwiedził Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. K. Makuszyńskiego i Szkołę Podstawową.

Zdjęcia: SO Szkolno-Wychowawczy im. K. Makuszyńskiego w Mrowli