Nowy rok formacyjny Odnowy w Duchu Świętym

Na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, zwłaszcza przedstawiciele wspólnoty „Emaus” z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie i wspólnoty „Miriam” z Domu Diecezjalnego „Tabor”, zorganizowały pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej.

Podczas Mszy św. na kalwaryjskim wzgórzu ks. Damian Ziemba, opiekun wspólnoty „Miriam”, zachęcał w homilii, aby uczyć się być wiernym Maryi i powierzać Jej swoje trudne sprawy, które Ona zanosi wprost przed tron Swojego Syna. Matka Boża Kalwaryjska to Matka cierpliwie słuchająca, dzięki której przez wiele lat w sanktuarium dokonało się wiele cudów, o czym zapewniał także jeden z braci franciszkanów, który przybliżył historię tego miejsca.

Droga Krzyżowa dróżkami Męki Pańskiej w Kalwarii pokonywana w milczeniu i trudzie, a jednocześnie przyglądnie się czym dla każdego chrześcijanina jest krzyż, to czas towarzyszenia Jezusowi. Modlitwa miała uświadomić uczestnikom, że krzyż to nie znak przynależności, ale znak zbawienia, nie znak mody, ale dzieła odkupienia.

W drodze powrotnej wspólnoty odwiedziły Myczkowce i ośrodek Caritas z ogrodem biblijnym. To była prawdziwa katecheza o biblijnej historii zbawienia, która prowadziła do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Ostatnim punktem programu była agapa, czyli ognisko z zabawą, tańcami i wspólnymi rozmowami.

Alicja Cyrnek

Zdjęcia: Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miriam”