Różaniec w intencji Polski wiernej Chrystusowi i Ewangelii

Wpisany przez Natalia Janowiec

„Modlitwa różańcem za Ojczyznę ma wielką moc i wielkie znaczenie zarówno dla jednostek, jak i dla narodu. Człowiekowi potrzebna jest Ojczyzna, tak jak potrzebna jest mu rodzina. Ojczyzna jest wartością ponadczasową, dlatego trzeba ją kochać. Nasza obecność dzisiaj i modlitwa w intencji Ojczyzny jest wyrazem prawdziwego jej umiłowania, jest wyrazem naszego głębokiego patriotyzmu” – mówił podczas Jasielskiej Procesji Różańcowej ks. Zbigniew Irzyk, dziekan dekanatu Jasło – Wschód.

W niedzielę, 13 października 2019 r., ulicami miasta Jasła przeszła Procesja Różańcowa w intencji Polski wiernej Chrystusowi i Ewangelii.

Nabożeństwo rozpoczęło się Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele Farnym. Modlitwę poprowadził ks. Zbigniew Irzyk. Po niej, wszyscy zebrani udali się w stronę sanktuarium pw. św. Antoniego. W czasie procesji, uczestnicy rozważali tajemnice chwalebne różańca. Każdy dziesiątek ofiarowano w intencji zgody i pokoju w kraju oraz poszanowania wartości życia.

Rozważania czytali członkowie Akcji Katolickiej. Procesję ubogacał również śpiew pieśni maryjnych, które prowadził ks. Daniel Sączawa.

W nabożeństwie uczestniczyli księża, siostry zakonne oraz mieszkańcy miasta.

Zdjęcia: N. Janowiec