Newsy

Zaproszenie. Wieczory Charyzmatyczne

Wpisany przez Tomasz Nowak

9 października w Domu Diecezjalnym „Tabor” w Rzeszowie rozpoczęły się Wieczory Charyzmatyczne. To cykliczne spotkania prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Miriam”. Najbliższy wieczór odbędzie się 13 listopada. Poniżej prezentujemy relację z pierwszego spotkania.

Wieczory Charyzmatyczne na „Taborze” to czas, kiedy szczególnie zapraszamy do wspólnej modlitwy każdego, kto chce pogłębić swoją relację z Jezusem, znaleźć pokrzepienie serca i światło na swojej drodze. To cykliczne, co miesięczne spotkania, w każdą drugą środę miesiąca. W tym roku towarzyszy nam rozważania owoców życia w Duchu Świętym, zgodnie z zapisem biblijnym (Ga 5,22-23). Pierwszy taki wieczór po wakacyjnej przerwie odbył się 9 października 2019 r. w Domu Diecezjalnym „Tabor”.

Przed Eucharystią wysłuchaliśmy konferencji ks. Damiana Ziemby, opiekuna wspólnoty „Miriam”. Duchowny mówił o Duchu Świętym i pierwszym owocu jego działania w naszym życiu – miłości. Rozważając różne jej oblicza, jakie możemy spotkać w naszym życiu, szczególną uwagę poświęciliśmy miłości bezwarunkowej – agape. Właśnie taką miłość miał Jezus. Pasterz wspólnoty nawiązał także do tego jak mówiono o pierwszych chrześcijanach – ludzie zwracali uwagę przede wszystkim na to jak się wzajemnie miłowali. Czym zatem jest miłość? To Jezus – jeśli niosę Jezusa innym to znak, że ich kocham.

Podczas Mszy św. wysłuchaliśmy czytania o Jonaszu odpoczywającym pod krzewem rycynusowym, który Pan Bóg mu najpierw dał, a następnie odebrał. Dzięki homilii poszerzaliśmy nasze spojrzenie na historię Jonasza – jego powołanie, ucieczkę do Tarszisz, zjedzenie przez wielką rybę i ponowne podjęcie misji, do której zaprosił go Bóg. Kaznodzieja podkreślił, że serce Jonasza podczas całej tej wędrówki musiało skruszeć, stać się proste i uznać, że plan Boga jest lepszy niż to, co wymyślił prorok. Niekiedy i my próbujemy uciekać przed tym, do czego zaprasza nas nasz Ojciec. Może właśnie w takich momentach potrzebujemy, by przez doświadczenie życia dostrzec, że to co przygotował dla nas Bóg jest lepsze od naszych zamiarów przy których się upieramy.

Po Mszy Świętej zgromadziliśmy się przed Najświętszym Sakramentem, by uwielbiać Jezusa, prosić o działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Modliliśmy się o uzdrowienie ciał oraz uwolnienie naszych serc, by jeśli tego potrzebujemy, skruszały one przed Bogiem i oddały się mu do końca. Na koniec, tuż przed błogosławieństwem, ks. Ziemba przeszedł między uczestnikami spotkania z Najświętszym Sakramentem, udzielając błogosławieństwa.

Zapraszamy na kolejne Wieczory Charyzmatyczne ze wspólnotą „Miriam” w Domu Diecezjalnym „Tabor”. Najbliższy wieczór odbędzie się 13 listopada.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miriam”

Zdjęcie: „Miriam”