Zaproszenie. XIX Dzień Papieski w Jaśle

Wpisany przez Natalia Janowiec

XIX Dzień Papieski w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” będzie obchodzony 13 października. W Jaśle z tej okazji, odbędzie się uroczysty koncert poświęcony pamięci Jana Pawła II.

W sanktuarium pw. św. Antoniego o godz. 17.00 odmówiona zostanie modlitwa różańcowa w intencji młodzieży. O godz. 17.30 odbędzie się uroczysty koncert poświęcony pamięci Jana Pawła II. W programie pieśni o papieżu Polaku, utwory recytowane, fragmenty poezji i dramatów św. Jan Pawła II oraz wierszy maryjnych. Podczas koncertu wystąpi Magdalena Markiewicz, aktorka i wokalistka scen krakowskich.

O godz. 18.30 odprawiona zostanie Msza święta.

Tradycyjnie na ulicach miasta oraz we wszystkich jasielskich kościołach przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.