Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA, 24 listopada 2019 roku

Wpisany przez Natalia Janowiec

Komunikaty Kurii – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA, 24 listopada 2019 r.

1. Katolickie Radio VIA świętuje w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji będzie sprawowana dziękczynna Msza święta 28 listopada o godz. 18.00 w kościele pw. św. Rocha w Rzeszowie (transmisja na antenie), a po niej spotkanie jubileuszowe w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym.

2. Zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny będzie obchodzona ipsa die tj. w niedzielę, 8 grudnia br.

3. Instytut Teologiczno-Pastoralny, Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie, Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na X Seminarium Organowe dla Organistów, Dyrygentów, Muzyków kościelnych, które odbędzie się 30 listopada 2019 r. w Rzeszowie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. Początek godz. 9.00. Zakończenie 14.30.

4. W lipcu 2020 r. Instytut Nauk Biblijnych KUL wraz z Domem Diecezjalnym “Tabor” w Rzeszowie współorganizuje dwie sesje biblijne, “Pascha Jezusa” w Ziemi Świętej oraz “Paweł w Koryncie” w Grecji. Obie sesje przeznaczone są dla kapłanów oraz świeckich liderów wspólnot i ruchów kościelnych. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie szkola-dabar.pl.

5. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza w czasie ferii zaprasza do uczestnictwa w kursach animatorskich i lektorskich, które odbędą się w domach rekolekcyjnych w Kotani i Zaczerniu. Zapisy rozpoczynają się 23 listopada. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: lsorzeszow.pl.