Rocznica Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Wpisany przez Natalia Janowiec

Ogólnopolskie obchody trzeciej rocznicy Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 23 i 24 listopada 2019 roku.

W sobotę 23 listopada odbędzie się Ogólnopolskie sympozjum nt. „Króluj nam, Chryste!” (Aula Jana Pawła II przy Bazylice Bożego Miłosierdzia). Eucharystii w Godzinie Miłosierdzia przewodniczył będzie abp Andrzej Dzięga.

Odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana nastąpi w czasie Mszy św. celebrowanej w bazylice Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w niedzielę 24 listopada o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi bp Andrzej Czaja, przewodniczący Zespołu KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych. Mszę św. poprzedzi Nabożeństwo do Ducha Świętego, któremu o godz. 10.00 w kaplicy klasztornej będzie przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, a po nim ekspiacyjną drogę krzyżową do bazyliki poprowadzi ks. Ryszard Barglik-Makowski.

Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został proklamowany w krakowskich Łagiewnikach, z udziałem Episkopatu Polski i Prezydenta RP Andrzeja Dudy 19 listopada 2016 r., na zakończenie obchodów Roku Miłosierdzia w Polsce. Dzień później akt odmawiany był we wszystkich polskich kościołach podczas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

BP KEP

Zdjęcia – Natalia Janowiec/Uroczysta Msza święta z Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach 2016r.