Rzeszów śpiewa patriotycznie

„Przybyli ułani pod okienko”, „My, Pierwsza Brygada”, „Wojenko, wojenko” – te i inne popularne pieśni patriotyczne zabrzmiały podczas koncertu „Rzeszów śpiewa patriotycznie” na Rynku w Rzeszowie 11 listopada 2019 r.

Koncert zatytułowany „Rzeszów śpiewa patriotycznie” już po raz trzeci został przygotowany przez organizatorów koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”. Na scenie, razem z chórem i zespołem „Jednego Serca Jednego Ducha”, wystąpił m.in. Leopold Twardowski. Chórem dyrygowała Grażyna Winiarz.

Blisko trzy tysiące osób zebranych na rzeszowskim Rynku śpiewało popularne pieśni patriotyczne razem z artystami dzięki specjalnie przygotowanym śpiewnikom.

Na zakończenie koncertu ks. Andrzej Cypryś i ks. Mariusz Mik, organizatorzy koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”, oraz ks. Julian Wybraniec, który grał podczas koncertu na wiolonczeli, udzielili zebranym błogosławieństwa. (tn)

Zdjęcia: T. Nowak