Chwałę oddajmy Mu – dziecięce kolędowanie

Wpisany przez Natalia Janowiec

Jasło. W uroczyste wspomnienie świętego Szczepana 26 grudnia 2019 roku w parafii pw. św. Stanisława BM w Jaśle wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy.

Wykonawcami były dzieci z parafialnego zespołu oraz pobliskich parafii, które pod opieką pani Marty i Roberta Michałowskich śpiewem wychwalały Narodzone Dzieciątko Jezus. Koncert odbył się podczas dziecięcej Mszy świętej o godz. 10.15.

Młodzi artyści wykonali kilka kolęd i pastorałek kryjących w sobie piękno i wyjątkowość historii Bożego Narodzenia. Zgromadzeni w świątyni usłyszeli m.in. „Dzisiaj w Betlejem”, „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”, Lulajże, Jezuniu”, „Bóg się rodzi”, „Gore gwiazda Jezusowi” i „Niech śpiewa cały świat”.

Jak zapowiedział proboszcz parafii ks. Tadeusz Paszek dziecięce kolędowanie będzie kontynuowane w następnych latach: Wspólne śpiewanie kolęd to jedna z najpiękniejszych tradycji świąt Bożego Narodzenia. Warto przekazywać ją najmłodszym, aby przenigdy nie zaginęła.

Zdjęcia: N. Janowiec