Grudniowe Nieszpory za Rzeszów

„Zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie piękno Liturgii Godzin i chcą modlić się w intencji mieszkańców Rzeszowa” – mówił ks. Tomasz Ryczek podczas Nieszporów za Rzeszów. 11 grudnia 2019 r. w kościele farnym w Rzeszowie modliło się kilkadziesiąt osób.

Nieszpory za Rzeszów odbywają się w drugie środy miesięcy o godz. 20.00 w kościele farnym w Rzeszowie. Grudniowemu nabożeństwu ze śpiewem Liturgii Godzin przewodniczył ks. Łukasz Ślęczka, wikariusz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tyczynie.

Homilię wygłosił ks. Tomasz Ryczek, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Kaznodzieja mówił o znaczeniu sakramentu chrztu. „Człowiek od momentu chrztu świętego jest zakorzeniony w Chrystusie. Z tego wynika jego potrójna godność i służba: kapłańska, prorocka i królewska. Kapłańska, to znaczy, że człowiek powołany jest do składania każdego dnia ofiary z siebie i do ofiarnego życia na wzór Jezusa Chrystusa. Godność prorocka wzywa nas do świadczenia o prawdzie, natomiast godność królewska to powołanie do wolności i do służby” – mówił ks. Ryczek.

Śpiew psalmów przy akompaniamencie organowym ks. Juliana Wybrańca, wikariusza parafii katedralnej w Rzeszowie, prowadzili: Gabriela Moskwa, Justyna Waliłko, o. Wojciech Gomułka OP, duszpasterz młodzieży w parafii dominikanów w Rzeszowie oraz ks. Jakub Oczkowicz, wikariusz parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie.

Organizatorem nabożeństwa jest Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży z szczególnym udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Najbliższe Nieszpory za Rzeszów odbędą się 8 stycznia 2020 r. „Nabożeństwo jest adresowane do księży, sióstr zakonnych i wszystkich osób konsekrowanych; do osób świeckich, do młodzieży i dorosłych. Zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie piękno Liturgii Godzin i chcą modlić się w intencji mieszkańców Rzeszowa” – zachęcał ks. Ryczek. (tn)

Zdjęcia: Angelika Kabała