Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii – IV NIEDZIELA ADWENTU, 22.12.2019 roku

Wpisany przez Natalia Janowiec

KOMUNIKATY KURII – IV NIEDZIELA ADWENTU, 22.12.2019 r. 

1. Dzień 27 grudnia, w którym obchodzimy liturgiczne święto św. Jana Apostoła, jest równocześnie dniem imienin biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Wszyscy, którzy chcą pomodlić się wspólnie w intencji Solenizanta i złożyć Mu osobiście życzenia, są zaproszeni w tym dniu do katedry rzeszowskiej na godz. 18.00.

2. W dniu 28 grudnia po raz kolejny organizowany jest w Rzeszowie „Marsz Młodzianków” połączony z modlitwą w intencji dzieci nienarodzonych. Początek marszu o godz. 17.00 na Starym Cmentarzu (ul. Szopena).

3. Redakcja „Niedzieli Rzeszowskiej” informuje, że świąteczny numer jest już w nowej szacie graficznej, bogaty w wyjątkowe treści i bardzo atrakcyjny. Znajdziemy tam nowe działy i teksty wybitnych autorów. W numerze jest m. in. kalendarz na rok 2020, płyta z kolędami w wykonaniu „Golec Uorkiestra” oraz śpiewnik kolędowy. Numer jest podwójny na dwa tygodnie. Cena egzemplarza z dodatkami to 10 zł.

4. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza do wzięcia udziału w XXVII Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym dla Ministrantów i Lektorów. W tym roku tematyka Konkursu to: Księga Jozuego i Dzieje Apostolskie. Etap diecezjalny odbędzie się 7 marca 2020 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie ul. Witolda 11a. Zgłoszenia do 4 marca 2020 r. u ks. Dominika Leniarta. Szczegółowe informacje na stronie: www.lsorzeszow.pl.

5. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na rekolekcje i kursy w okresie ferii zimowych: Zimowiska LSO: Kurs Lektorski (12-18 stycznia w Kotani), Kurs Animatorski (12-18 stycznia w Zaczerniu), Kurs Lektorski i Animatorski (19-25 stycznia w Zaczerniu), Zimowiska KSM: 12-17 stycznia w Rzeszowie-Przybyszówce, 21-26 stycznia w Lipinkach i 27 stycznia – 1 lutego w Rzeszowie-Przybyszówce. Zapisy i informacje szczegółowe na: www.ksm.rzeszow.pl, www.lsorzeszow.pl oraz na Facebooku.

6. Rzeszowski Teatr Muzyczny “Olimpia” serdecznie zaprasza na nadzwyczajny koncert karnawałowy z udziałem solistów i orkiestry w niedzielę 5 stycznia 2020 roku o godz. 18.00 w Instytucie Sztuk  Muzycznych przy ul. Dąbrowskiego 83. Informacje na stronie Estrady Rzeszowskiej.

Informujemy, że Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą nieczynne w dniach: 24 i 27 grudnia 2019 r.