Odnowy w Duchu Świętym na dniu skupienia

14 grudnia 2019 r. w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie odbył się adwentowy dzień skupienia Odnów w Duchu Świętym z diecezji rzeszowskiej. W spotkaniu uczestniczyło dziesięć wspólnot.

Uczestnicy spotkania wysłuchali konferencji na temat funkcjonowania Odnów w Duchu Świętym w Kościele katolickim z podkreśleniem, że Odnowa w Duchu Świętym nie jest czymś nowym, ale zawsze była obecna w Kościele.

Podczas dnia skupienia ks. Damian Ziemba, duszpasterz wspólnot Emaus i Miriam, zaprezentował serię tzw. Dokumentów z Malines. Zredagowane przez kard. Leona J. Suenensa dokumenty przedstawiają zasady funkcjonowania wspólnot odnowy w Duchu Świętym w Kościele katolickim. Prelegent mówił m.in. o katolickości grup odnowy, rozeznawaniu charyzmatów i posłuszeństwie Kościołowi.

Na zakończenie była wspólnotowa Eucharystia, której przewodniczył ks. Mariusz Mik, koordynator diecezjalny wspólnot Odnowy w Duchu Świętym diecezji rzeszowskiej. „Życzymy wszystkim członkom wspólnot odnowy w Duchu Świętym napełniania się Duchem Świętym (…), rozeznawania charyzmatów zgodnie z dokumentem z Malines, posługiwania na rzecz Kościoła diecezjalnego i całego Kościoła katolickiego na całym świecie. Jesteśmy posłani i obdarowani darami Ducha Świętego, każdy innymi, każdy większymi lub mniejszymi, bo każdemu ochrzczonemu i bierzmowanemu członkowi Kościoła Bóg dał charyzmaty takie, jak On sam chce, kiedy chce i jak chce” – mówił ks. Mik.

W dnu skupienia wzięły udział wspólnoty: Emaus, Magnificat, Dobrego Pasterza, Niepokalana, Animus, Marana-Tha, św. Piotra i Jana, Miriam, Effatha i Bożego Ciała.

Roman Rzońca

Zdjęcia: Alicja Cyrnek