Podsumowanie etapu dekanalnego mistrzostw LSO

Wpisany przez Tomasz Nowak

Zakończył się etap dekanalny eliminacji do diecezjalnych Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w halowej piłce nożnej. W jubileuszowej 25. edycji mistrzostw parafie z Cieklina i Woli Zgłobieńskiej wprowadziły do dalszych rozgrywek drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych.

W mistrzostwach zorganizowanych przez Duszpasterstwo Służby Liturgicznej na etapie dekanalnym uczestniczyło 234 drużyny z 112 parafii diecezji rzeszowskiej. Na wszystkich boiskach etapu dekanalnego zagrało ponad 1450 ministrantów i lektorów.

Do dalszych rozgrywek zakwalifikowało się 61 drużyn z 50 parafii. Parafie z Cieklina i Woli Zgłobieńskiej wprowadziły do etapu diecezjalnego drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych (szczegółowe wyniki na zdjęciu).

Etap diecezjalny odbędzie się 20 i 21 stycznia 2020 r. W tych dniach mistrzowie dekanalni z poszczególnych kategorii zmierzą się w jubileuszowym turnieju o puchar bp. Jana Wątroby.

Składam serdeczne podziękowanie za podjęty trud organizacji rozgrywek etapu dekanalnego wszystkim dekanalnym duszpasterzom Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękuję również opiekunom drużyn: księżom diecezjalnym i zakonnym, proboszczom, wikariuszom oraz osobom świeckim. Dziękuję także nauczycielom, trenerom, sędziom piłkarskim a zwłaszcza rodzicom za pomoc i opiekę nad uczestnikami rozgrywek oraz przedstawicielom władz, samorządowcom i dyrektorom szkół, którzy udostępnili hale sportowe. Łącznie to grupa kilkuset osób organizujących i wspierających rozgrywki. Wszystkim za wszystko serdeczne: Bóg zapłać!

ks. Dominik Leniart
Diecezjalny Duszpasterz LSO