Ponad 100 osób na „Męskim Różańcu”

7 grudnia 2019 r. czterokilometrową trasę z kościoła św. Krzyża do kościoła św. Rocha w Rzeszowie przeszło 102 mężczyzn. Był to już siódmy w bieżącym roku „Męski Różaniec” organizowany w pierwsze soboty miesięcy.

Nabożeństwo rozpoczęło się w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, gdzie zebrani odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Po modlitwie mężczyźni, niosąc figurę Matki Bożej Fatimskiej, przeszli al. Lubomirskich w kierunku Mostu Zamkowego i dalej do kościoła św. Rocha na osiedlu Słocina. W czasie drogi każdy z uczestników nabożeństwa indywidualnie rozważał tajemnice różańca.

W kościele św. Rocha odbyła się Msza św. i nabożeństwo pierwszych sobót miesięcy.

Organizatorem „Męskiego Różańca” jest Męska Grupa św. Andrzeja Boboli działająca przy parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie. (tn)

Zdjęcia: T. Nowak