Drużyny z Gorlic, Cmolasu i Hermanowej zwycięzcami mistrzostw LSO

Zakończył się etap diecezjalny Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w halowej piłce nożnej. W poszczególnych kategoriach najlepsze okazały się drużyny z Gorlic, Cmolasu i Hermanowej.

Od 20 do 21 stycznia 2020 r.  odbyły się XXV Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w halowej piłce nożnej o puchar Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych: ministrant (lata urodzenia 2008-2012), lektor młodszy (2004-2007) oraz lektor starszy (1999-2003).

Do finałów organizowanych przez Diecezjalne Duszpasterstwo LSO przystąpili zwycięzcy z poszczególnych dekanatów – 40 drużyn (ministranci – 10 drużyn, lektorzy młodsi – 16, lektorzy starsi – 14). Rozgrywki odbyły się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Tyczynie i Szkole Podstawowej i Liceum Sióstr Pijarek w Rzeszowie.

W kategorii „ministranci” zwyciężyła drużyna z parafii farnej z Gorlic; w kategorii „lektor młodszy” drużyna z parafii w Cmolasie i w kategorii „lektor straszy” drużyna z parafii w Hermanowej. Zwycięzcy odebrali puchary z rąk bp. Jana Wątroby.

Zwycięzcy z poszczególnych kategorii będą reprezentować diecezję rzeszowską na XV Mistrzostwach Polski LSO w Elblągu, które odbędą się 1 i 2 maja 2020 r.

LSO Diecezji Rzeszowskiej

Zwycięzcy finałów XXV Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej

Kategoria ministranci:

1.Gorlice – Bazylika