Zaproszenie. Orszaki Trzech Króli w diecezji rzeszowskiej

Wpisany przez Tomasz Nowak

6 stycznia 2020 r., w Uroczystość Objawienia Pańskiego, Orszaki Trzech Króli przejdą ulicami ponad 870 miejscowości w Polsce i poza jej granicami. W diecezji rzeszowskiej organizatorzy zgłosili orszaki w 12 miejscowościach: Brzostku, Głogowie Młp., Gorlicach, Jaśle, Nienaszowie, Nowym Żmigrodzie, Rzeszowie, Sędziszowie Młp., Siedliskach, Strzyżowie, Wielopolu Skrzyńskim i Wiśniowej.

W tym roku Orszaki Trzech Króli przejdą pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. „Będziemy dziękowali za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, za Cud na Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu; cuda, które zdarzają się wokół nas, których doświadczamy na co dzień” – informują organizatorzy.

Rzeszowski marsz rozpocznie się o godz. 11.40 na parkingu przy Moście Zamkowym. Stamtąd uczestnicy przejdą ulicami: W. Kilara, F. Szopena, al. Lubormiskich, ul. 3 Maja i ul. T. Kościuszki na rzeszowski Rynek.

Rzeszów po raz pierwszy dołączył do miast organizujących orszak w 2013 r. (pierwszy Orszak Trzech Króli w Polsce odbył się w 2009 r. w Warszawie). Organizację w Rzeszowie koordynuje rzeszowska Fundacja „Akademia Szczęśliwej Rodziny”. Z rzeszowską fundacją ściśle współpracują władze Rzeszowa i województwa podkarpackiego oraz wiele środowisk, stowarzyszeń, organizacji i szkół.