Drużyna z Chmielnika mistrzem LSO w piłce siatkowej

Po zawodach w szachach, tenisie stołowym oraz w halowej piłce nożnej Liturgiczna Służba Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej zorganizowała turniej piłki siatkowej. Najlepszą okazała się drużyna z Chmielnika.

Zawody odbyły się w sobotę 15 lutego 2020 r. w Hali Sportowej przy ul. Miłocińskiej w Rzeszowie. Do rywalizacji o miano najlepszej drużyny wśród ministrantów i lektorów diecezji rzeszowskiej przystąpiło 12 parafii. Turniej zwyciężyła drużyna z Chmielnika. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Zagorzyc Górnych, Palikówki i Krasnego.

Po skończonym turnieju parafia Chmielnik zagrała mecz pokazowy z drużyną Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Mecz zakończył się zwycięstwem kleryków 3:0.

Parafie Chmielnik i Zagorzyce 20 i 21 marca 2020 r. będą reprezentować diecezję rzeszowską na Mistrzostwach Polski LSO w Leżajsku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację rozgrywek: Józefowi Jodłowskiemu, staroście rzeszowskiemu, piekarni „Wiejskiej” z Kolbuszowej oraz animatorom LSO.

Cały turniej dostępny jest na kanale Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=jAR9xqM4xaM

ks. Dominik Leniart
diecezjalny duszpasterz LSO