Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 01.03.2020 roku

Wpisany przez Natalia Janowiec

KOMUNIKATY KURII – I Niedziela Wielkiego Postu, 01.03.2020r.

1. Duszpasterstwo Rodzin zachęca do podejmowania dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy świętych w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Deklaracje dostępne są w kurii na portierni. Materiały przydatne do wykorzystania, włącznie z propozycją ukształtowania obrzędu przyjęcia, znajdują się na stronie internetowej: www.duchowa-adopcja.pl.

2. W drugą niedzielę Wielkiego Postu 8 marca 2020 r. w WSD w Rzeszowie, odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

3. W najbliższą niedzielę odbędzie się IX Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Niezmiennie od 8 lat jest to największe podkarpackie wydarzenie związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tegoroczna edycja rozpocznie się 1 marca o godz. 17.30 na rzeszowskim rynku.

4. Marszałek Województwa Małopolskiego informuje, że podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu „Kapliczki Małopolskie 2020”. Ma on na celu ratowanie kapliczek mających walory artystyczne. Warunkiem złożenia wniosku o dofinansowanie jest nawiązanie współpracy właściciela kapliczki z gminą lub powiatem na terenie, których znajduje się kapliczka. Wnioski będą przyjmowane do dnia 13 marca 2020 r. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej województwa małopolskiego.

5. Kina „Helios” w Rzeszowie zapraszają na film „Najświętsze Serce”.