Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 08.03.2020 roku

Wpisany przez Natalia Janowiec

KOMUNIKATY KURII – II Niedziela Wielkiego Postu, 08.03.2020r.

1. II Niedziela Wielkiego Postu to niedziela „Ad Gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

2. W sobotę, 14 marca br. odbędą się kongregacje kapłańskie: o godz. 9.00 w Rzeszowie (DD Tabor) oraz o godz. 13.00 w Jaśle (aula przy kościele Farnym). Tematem głównym będzie duszpasterstwo młodzieży. Wykład wygłosi o. prof. Andrzej Derdziuk OFMCap.

3. W poniedziałek, 9 marca br. na godz. 9.00 zapraszamy siostry zakonne na spotkanie formacyjne do bazyliki oo. Bernardynów w Rzeszowie. Temat spotkania: ”Eucharystia pełnia chrześcijańskiego wtajemniczenia”. Podczas spotkania otoczymy modlitwą osobę biskupa Kazimierza Górnego.

4. Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym “Miriam” zaprasza na XXXI Wieczór Charyzmatyczny, z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała, który odbędzie się w dniu 11 marca w DD Tabor przy ul. Połonińskiej 25 w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 18.00. W trakcie spotkania: konferencja, Msza święta i adoracja.

5. Duszpasterstwo przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin zaprasza na Mszę świętą z modlitwą o dar potomstwa i z modlitwą o błogosławieństwo dla matek oczekujących dzieci w dniu 12 marca, odbywającą się w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie. O godz. 17.30 różaniec, 18.00 Msza święta, 18.40 adoracja z modlitwą.

6. Parafia pw. św. Jana Pawła II w Rzeszowie, w każdy czwartek Wielkiego Postu organizuje nocne nabożeństwo pasyjne. O godz. 23.00 będzie „Godzina Święta” (czuwanie w ciszy), a o północy „Droga Krzyżowa”.

7. Od 13 marca br. wchodzi na ekrany film pt. „Zieja” opowiadający w fabularny sposób o historii życia ks. prałata Jana Ziei, gorliwego kapłana i szczerego patrioty.