Mów prawdę! Apel kapelanów szpitalnych

Wpisany przez Tomasz Nowak

Do grona lekarzy, pielęgniarek, i wielu innych środowisk, które proszą pacjentów o uczciwość i odpowiedzialność, dołączają kapelani rzeszowskich szpitali, prosząc, aby pacjenci mówili prawdę o swojej sytuacji. Oto ich krótki apel:

Wszyscy, którzy zgłaszają się do szpitala lub w inny sposób korzystają z pomocy medycznej nie powinni zatajać swojego pobytu za granicą lub pobytu w kwarantannie. Zatajanie tych informacji stanowi wielkie zagrożenie dla funkcjonowania placówek medycznych. Jeśli ten proceder nie zostanie zaniechany to wkrótce zabraknie personelu zdolnego do świadczenia pracy, bo wszyscy znajdą się w przymusowej kwarantannie. Wszystkich korzystających z pomocy lekarza, pielęgniarki lub ratowników medycznych prosimy: Mówcie od razu prawdę o swojej sytuacji!

W imieniu kapelanów rzeszowskich szpitali

ks. Krzysztof Bal

kapelan Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

Na zdjęciu ks. Łukasz Ślusarczyk z personelem Oddziału Paliatywno-Hospicyjnego przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie (2017 r.) – fot. T. Nowak