Ogłoszenie dotyczące zasad działania Cmentarzy Komunalnych w Rzeszowie

Wpisany przez Natalia Janowiec

Od najbliższego poniedziałku tj. 30 marca br. aż do odwołania na Cmentarzach Komunalnych w Rzeszowie tj. Wilkowyja, Pobitno, Staromieście, Staroniwa, Słocina, Zwięczyca i Zalesie pogrzeby odbywać się będą tylko z jedną stacją bezpośrednio przy grobie z udziałem najbliższej rodziny (pamiętać należy o ograniczonej do 5 osób liczbie wiernych uczestniczących w zgromadzeniu). Mszę Świętą pogrzebową należy odprawić w parafii zmarłej osoby bez trumny z ciałem zmarłego i bez urny z prochami.

W gestii rodziny zmarłego jest umówienie się z kapłanem na określoną przez zakład pogrzebowy godzinę, po uzgodnieniu z administracją cmentarza i wskazanie mu miejsca pochówku, o czym księża mogą przypomnieć podczas załatwiania spraw pogrzebowych.

Kapłani udający się do sprawowania obrzędów ostatniego pożegnania z kościelnym czy organistą proszeni są o zabranie ze sobą szat liturgicznych oraz kropidła, gdyż kaplice cmentarne będą zamknięte do odwołania.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z administracją cmentarza (178535348, 601402991) lub kapelanem cmentarza (729969007).

Zdjęcie: (tn) Cmentarz Komunalny Wilkowyja w Rzeszowie