Zaproszenie. Rekolekcje na antenie Radia VIA

Wpisany przez Tomasz Nowak

29 marca 2020 r. w bazylice ojców bernardynów w Rzeszowie rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które będzie prowadził o. Cyprian Moryc OFM. W związku z ograniczoną ilością uczestników ojcowie bernardyni zapraszają do korzystania z transmisji radiowych i internetowych.

Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę, 29 marca i potrwają do środy 1 kwietnia. Na antenie Katolickiego Radia Via będzie transmitowana niedzielna Msza św. o godz. 12.00, a w dni powszednie Msze św.  godz. 18.00 (niezależnie od radia wszystkie nabożeństwa są transmitowane przez internet na stronie: www.bernardyni.rzeszow.pl).

Ojciec Cyprian Moryc OFM urodził się w 1968 roku w Myślenicach. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii sztuki. Od października 2008 roku jest pracownikiem Instytutu Kulturoznawstwa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Prowadzi warsztaty pisania ikon oraz zajęcia dydaktyczne nt. sztuki sakralnej i teologii ikony. Wraz z klasztorami franciszkanów na Ukrainie zaprojektował i nadzorował odbudowę zniszczonych zabytkowych klasztorów i kościołów. Prowadzi nadzór nad pracami budowlanymi i dekoracyjnymi plenerowej kalwarii w Szarogrodzie na Podolu. Jest autorem i współautorem ponad 20 publikacji, w tym dzieła „Skarby Bernardynów”.

Niemalże w tym samym czasie, 30 marca, na antenie Katolickiego Radia VIA rozpoczną się rekolekcje pt. „Męska Modlitwa”.

Przez 9 dni ks. Michał Olszewski, sercanin i o. Michał Legan, paulin, będą prezentować wyjątkowych mężczyzn Starego Testamentu. Rekolekcje będą trwać od 30 marca do 7 kwietnia o godz. 19.30.

Ponadto Katolickie Radio VIA zaprasza do korzystania z bogatej oferty audycji, transmisji nabożeństw, a także do modlitwy ze słuchaczami na antenie radia.

Niedziele:

9.00 – transmisja Mszy św. z katedry rzeszowskiej

12.00 – transmisja Mszy św. z Bazyliki Mniejszej ojców bernardynów w Rzeszowie

Dni powszednie:

18.00 – Msza św. z kościoła św. Krzyża w Rzeszowie (poniedziałek, czwartek, piątek) i z Bazyliki Mniejszej ojców bernardynów w Rzeszowie (wtorek, środa i sobota)

W okresie Wielkiego Postu na antenie Katolickiego Radia VIA:

W niedziele o godz. 17.00 – transmisja Gorzkich Żali z kościoła św. Krzyża w Rzeszowie

W piątki o godz. 17.30 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej z kościoła św. Krzyża w Rzeszowie

Ponadto codziennie na antenie Katolickiego Radia VIA:

5.30 – Godzinki o Męce Pańskiej (w soboty i niedziele o godz. 6.30), 6.00 – modlitwy poranne (w soboty i niedziele o godz. 7.00), 12.00 – Anioł Pański, 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, 20.30 – Różaniec.

Na zdjęciu nastawa ołtarza głównego w bazylice ojców bernardynów w Rzeszowie z alabastrową płaskorzeźbą przedstawiającą opłakiwanie Chrystusa po zdjęciu z krzyża (fot. T. Nowak).