Ks. Daniel Drozd: Chcemy przetrwać!

Wpisany przez Tomasz Nowak

Stan epidemii dezorganizuje bardzo wiele obszarów życia ludzkiego. Wśród instytucji mierzących się z trudnościami finansowymi są także instytucje prowadzone przez Kościół, m.in. Dom Diecezjalny TABOR w Rzeszowie. „Chcemy przetrwać, a jest bardzo trudno” – mówi ks. Daniel Drozd, dyrektor TABOR-u, zachęcając do wsparcia materialnego kierowanej przez siebie instytucji. Poniżej prezentujemy nagranie filmowe i list ks. Drozda.

Kochani!

Doświadczenie Boga, który kocha i troszczy się o każdego z nas, jest teraz tym, co daje nam nadzieję i uświadamia, że nie jesteśmy sami. Bliskość Boga nie oznacza, że mamy nie mówić o swoich potrzebach. Tak było podczas spotkania Jezusa z niewidomym Bartymeuszem. Jezus znając sytuację tego człowieka pyta go: Co chcesz, abym Ci uczynił? Niewidomy odpowiada: Żebym przejrzał. I stało się. Przejrzał. Teraz też Bóg wie o naszych troskach, o czasie pandemii, o ograniczeniach z tym związanych, trudnościach finansowych rożnych instytucji i obawach przed jutrem. Mimo to pyta: Co chcesz, abym Ci uczynił?

Powiem szczerze, czuje się być tak zapytanym teraz przez Pana Boga: Daniel, co chcesz, abym ci uczynił? I chociaż mam świadomość, że Bóg o tym doskonale wie, tak jak Jezus znał sytuację ślepca, to jednak odpowiadam Bogu: Żebyśmy przetrwali! Tego chcę. Żebyśmy przetrwali jako Dom Diecezjalny TABOR. A patrząc na wszystkie dzieła, jakie Bóg pozwolił, aby się tutaj dokonały przez te 7 lat, śmiem twierdzić, że On też tego chce!

Zatem, w kruchości i z wielką miłością, proszę Was o wsparcie finansowe! Jakakolwiek wpłata, w formie darowizny na konto TABORu, będzie dla nas odpowiedzią Boga: Chcę, trwajcie!

Niech Bóg będzie uwielbiony w Waszej hojności! Dziękuję!

ks. Daniel Drozd

PS

Od III Niedzieli Wielkanocnej transmitujemy Msze św. z Domu Diecezjalnego TABOR. Szczegóły transmisji znajdziecie na: www.tabor.rzeszow.pl

Katolickie Stowarzyszenie TABOR