Info o stronie

Podstawowe informacje

Witamy na stronie WWW Diecezji Rzeszowskiej. Portal jest prowadzony przez Kurię Diecezjalna w Rzeszowie.  Zawiera podstawowe informacje o diecezji,  biskupach, kapłanach, osobach konsekrowanych, instytucjach, dekanatach, parafiach, duszpasterstwach w diecezji. Można tutaj znaleźć także zapowiedzi wydarzeń, kalendarium biskupów, diecezji, bieżące informacje z życia diecezji, komunikaty. Na stronie umieszczono również ciekawe artykuły z wielu dziedzin, linki do ciekawych stron. Odwiedzający znajdą tu także galerie zdjęć, dokumentujących wydarzenia. Zapraszamy do korzystania.

Dotychczasowy portal diecezji prowadzony był w systemie cms “Drupal” w latach 2005-20015. Obecny portal przygotowany w miesiącach marzec – maj 2015 roku został utworzony w systemie cms “WordPress”. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu tego serwisu. Dziękujemy wszystkim autorom za przesyłane teksty i zdjęcia.

Większość tekstów pochodzi z dotychczasowego portalu, z wydawnictw i materiałów Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.  Zdjęcia pochodzą z archiwum diecezji, archiwum Wydawnictwa “Bonus Liber”, archiwum rzecznika prasowego diecezji, archiwum WSD, ze strony: http://pixabay.com/, niektóre także ze strony: http://all-free-download.com/free-photos/ oraz ze stron parafialnych naszej diecezji.

Z wyrazami szacunku
Administrator strony