Nadchodzące Wydarzenia

Luty 2019

Warsztaty liturgiczno-muzyczne

23 lutego , g. 09:00 - 15:30

Dnia 23 lutego 2019 roku w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędą się warsztaty liturgiczno-muzyczne. Szczegóły na stronie www.

Marzec 2019

Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu

6 marca

6 marca 2019 r., Środą Popielcową, rozpocznie się Wielki Post, czas przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Post zakończy się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, 18 kwietnia 2019 r. Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się Triduum Paschalne, które zakończy się w Niedzielę Wielkanocną, 21 kwietnia 2019 r.

Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa

8 marca , g. 18:00 - 20:00

8 marca 2019 r., w pierwszy piątek Wielkiego Postu, po raz 24. na ulicach Rzeszowa odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpocznie się przy krzyżu - pomniku Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów o godz. 18.00. Uczestnicy Drogi Krzyżowej przejdą przez ul. F. Szopena, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja, ul. Sokoła do Bazyliki Ojców Bernardynów, gdzie odbędzie się Msza św.

Dowiedz się więcej »

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 27. rocznica powstania diecezji.

25 marca

W poniedziałek, 25 marca 2019 r., będzie obchodzona Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To także Dzień Świętości Życia ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w 1998 roku jako odpowiedź na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium Vitae”. 25 marca 2019 r. diecezja rzeszowska będzie przeżywać 27. rocznicę swojego powstania. 25 marca 1992 r. została ogłoszona bulla Jana Pawła II „Totus tuus Poloniae populus” reorganizująca strukturę Kościoła w Polsce. Utworzono 13 nowych diecezji i 8 nowych metropolii.

+ Export Events