Szukaj Wydarzenia

Wydarzenia List Navigation

Spotkanie na temat naprotechnologii

24 października , g. 19:00 - 21:00

Duszpasterstwo Rodzin serdecznie zaprasza na spotkanie w spawie leczenia niepłodności metodą naprotechnologii, które odbędzie się we wtorek, 24 października o godz. 19.00 w domu duszpasterskim przy Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaśle (parafia farna). Spotkanie poprowadzą: instruktorka modelu Creighton - Bernadeta Paśko FCPI oraz konsultant medyczny Naprotechnologii - lek. med. Krzysztof Gałuszka.  Szczegółowe informacje - Bernadeta Paśko, tel. 792 576 986.

Rekolekcje Start w KSM w Przybyszówce

27 października - 29 października

Rekolekcje Start w KSM dla wszystkich (klasa 7, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne). 27-29 października w Przybyszówce. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie http://ksm.rzeszow.pl oraz drogą telefoniczną: ks. Tomasz Ryczek – tel. 724 760 750;  Zarząd KSM – tel. 606 230 803.

Kurs Nowe Życie

3 listopada - 5 listopada

Szkoła Nowej Ewangelizacji  Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 3-5 listopada 2017 r. w Domu Diecezjalnym „Tabor”, ul. Połonińska 25 w Rzeszowie.

Rekolekcje Start KSM w Lipinkach

3 listopada - 5 listopada

Rekolekcje Start w KSM dla wszystkich (klasa 7, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne) - 3-5 listopada 2017 r. w Lipinkach. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie http://ksm.rzeszow.pl oraz drogą telefoniczną: ks. Tomasz Ryczek – tel. 724 760 750;  Zarząd KSM – tel. 606 230 803.

Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę

4 listopada

Zapraszamy na Narodową Pielgrzymkę Mężczyzn na Jasną Górę, 4 listopada 2017 r. (Męskie Oblężenie Jasnej Góry - Mężczyźni u tronu Królowej). Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Sali Ojca Kordeckiego. Wykłady wygłoszą: Jacek Pulikowski, Mieczysław Guzewicz, Stanisław Sławiński. O godz. 15.00 - Msza św. w bazylice pod przewodnictwem abpa Stanisława Gądeckiego, po niej zawierzenie mężczyzn Matce Bożej (przewodniczy abp Grzegorz Ryś). Zakończenie o godz. 17.45. Zgłoszenie udziału na stronie: oblezenie.mezczyzni.net.

Dowiedz się więcej »

WYPOMINKI SZKOLNE – 9 listopada 2017 r.

9 listopada , g. 10:00 - 12:00

W czwartek - 9 listopada 2017 r. – w parafii Chrystusa Króla  w Rzeszowie o godz. 10.00 odbędzie się Msza św. w intencji zmarłych nauczycieli ze szkół Rzeszowa i okolic – WYPOMINKI SZKOLNE 2017. Polecajmy Panu tych, którym zawdzięczamy naszą edukację.

Dowiedz się więcej »

„Serce bez granic” – spektakl o kard. Kozłowieckim w „Siemaszkowej”

9 listopada , g. 18:00 - 12 listopada , g. 17:00

Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza na spektakl pt. „Serce bez granic” o kardynale Adamie Kozłowieckim SJ, obywatelu Polski i Zambii, pierwszym arcybiskupie Lusaki. Ten Wielki Apostoł Afryki, który 61 lat swojego życia poświęcił mieszkańcom kontynentu afrykańskiego, urodził się i wychował w Hucie Komorowskiej k. Kolbuszowej. W spektaklu wykorzystano pamiętniki ks. A. Kozłowieckiego – więźnia obozów koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau oraz listy z afrykańskiej misji do przyjaciół. Zapraszamy na spektakl w dniach: 9 XI 2017 – godz. 18:00; 10…

Dowiedz się więcej »

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości, Msza święta w kościele Farym o godz. 10:00

11 listopada , g. 10:00 - 12:30

Zapraszamy na Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem Bp. Edwarda Białogłowskiego o godz. 10.00 w Rzeszowskiej Farze. Po zakończonej Eucharystii, uroczystości przeniosą się na Plac Farny przed pomnik płk. Leopolda Lisa-Kuli.

12 listopada, Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym

12 listopada

Ta niedziela solidarności z prześladowanymi chrześcijanami obchodzona jest w Kościele katolickim w Polsce od 2009 roku w każdą drugą niedzielę listopada, jako dzień szczególnej pamięci, modlitwy i materialnego wsparcia chrześcijan obecnie prześladowanych na całym świecie. Na terenie diecezji rzeszowskiej składka przeznaczona zostanie na kraje w których jest obecny problem prześladowań.

13 listopada, Spotkanie formacyjne dla Sióstr Zakonnych

13 listopada

13 listopada, Spotkanie formacyjne dla Sióstr Zakonnych:   9.00 – OO. Bernardyni Rzeszów, 15.00 – Jasło Fara,   Temat spotkania: Dar rozumu – „Wzrastanie w zrozumieniu słów i czynów Pana”

+ Export Events