• To event minęło.

11. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

10 listopada

11. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Polską Sekcję Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, będzie obchodzony 10 listopada 2019 r. Tematem wiodącym tegorocznego Dnia Solidarności jest aktualna sytuacja chrześcijan w Sudanie Południowym.

W Sudanie Południowym mieszka ok. 12 mln ludzi. Szacuje się, że dziś ponad 3,5 miliona pozbawionych jest dachu nad głową, dodatkowo 2 miliony błąka się po bezdrożach, ukrywając się przed pewną śmiercią, a 1,5 miliona już opuściło kraj. W samej Ugandzie Sudańczyków jest ponad milion. Dziennie dociera ich ponad dwa tysiące. UNICEF informuje, że w Sudanie Południowym niemal milion dzieci poniżej piątego roku życia jest niedożywionych. Śmierć głodowa grozi 50 tysiącom z nich. W Sudanie Południowym jest jedna metropolia, w której skład wchodzi 1 archidiecezja (Dżuba) z 6 diecezjami.

Data:
10 listopada