• To event minęło.

Pierwszy pogrzeb dzieci utraconych na cmentarzu Wilkowyja

25 marca , g. 17:00 - 19:00

25 marca 2019 r. na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się pierwszy w diecezji rzeszowskiej wspólny pogrzeb dzieci utraconych (martwo urodzonych). Msza Święta pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby rozpocznie się w kaplicy cmentarnej o godzinie 17.00.

Dzień wcześniej, 24 marca 2019 r. w parafii bł. Karoliny Kózki przy ul. Kościelnej w Rzeszowie o godz. 20.00 odbędzie się czuwanie dla rodziców, którzy utracili dzieci. Obejmie ono Drogę Krzyżową i Eucharystię.

Wspólna mogiła dzieci utraconych powstała na cmentarzu Wilkowyja. Zbiorowe pogrzeby dzieci martwo urodzonych będą organizowane dwa razy w roku: 25 marca z okazji Dnia Świętości Życia i 15 października z okazji Światowego Dnia Dziecka Utraconego. Przed pogrzebem ciała zostaną skremowane i umieszczone w zbiorowej urnie.

Data:
Czas: