Światowy Dzień Chorego w diecezji rzeszowskiej

„Chorzy, słabi, ubodzy są w sercu Kościoła i muszą być także w centrum naszej ludzkiej uwagi oraz duszpasterskiej troski. Nie zapominajmy o tym!” – te słowa Ojca św. Franciszka z tegorocznego „Orędzia na Światowy Dzień Chorego” są dla ludzi wierzących wskazówką i zadaniem. W diecezji rzeszowskiej centralne obchody Światowego Dnia Chorego odbędą się w bazylice Pani Rzeszowa, gdzie w niedzielę 11 lutego godz. 12.00 ordynariusz diecezji rzeszowskiej, bp Jan Wątroba odprawi uroczystą Mszę św. w intencji chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują. Ta Msza św. będzie transmitowana prze Radio Via oraz Polskie Radio Rzeszów.

Ponadto, 2 lutego br. bp Jan Wątroba odprawił Mszę św. w intencji chorych oraz pracowników służby zdrowia w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Uroczystość była połączona z poświęceniem odremontowanego Zakładu Histopatologii i Patomorfologii. 5 lutego Biskup Wątroba odwiedził chorych w Ośrodku „Leśniówka” w Turzy. 10 lutego ordynariusz diecezji rzeszowskiej spotka się z personelem i chorymi w Szpitalu Powiatowym w Sędziszowie Młp., natomiast bp Kazimierz Górny – odprawi Mszę św. dla chorych w Cmolasie. 11 lutego – oprócz Mszy św. w bazylice ojców bernardynów – bp Jan Wątroba odprawi Mszę św. w Klinicznym Oddziale Opieki Kliniczno-Hospicyjnej w Rzeszowie (ul. Poniatowskiego). 12 lutego Biskup Rzeszowski odwiedzi mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Tego samego dnia bp Edward Białogłowski odprawi Mszę św. dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej oraz Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Chmielniku. W ramach Dnia Chorego bp Jan Wątroba będzie również celebrował Eucharystię w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie.

W innych placówkach medycznych, a także w parafiach – miejscowi duszpasterze organizują okolicznościowe nabożeństwa.  Z tej okazji Caritas Diecezji Rzeszowskiej przygotowała obrazki dla chorych.

Tekst: Caritas Rzeszów

Fot. Caritas Rzeszów, Niedziela Rzeszowska